کافه‌ای که در دی ماه سال نود و پنج، توی ساختمون قدیمی و آشنای خیابون سمیه افتتاح شد، هدفِش فقط دادنِ قهوه دست مردم نبود، بلکه روی اصلی بنا شده بود که از ابتدای پیدایش کافه‌ها، دلیل اصلی راه‌اندازی بسیاری از کافه‌های بزرگ بوده و هست: اصل معاشرت!

داستان از این قرار بود:
انگیزه‌ی راه‌اندازی کافه تبلیغات از یه نیازی می‌اومد؛ نیازی که وجود داشت اما کم‌تر کسی اون رو شناخته بود و هیچ کس فکری براش نکرده بود.
نیاز به یه پاتوق، به یه فضای دوستانه برای اهالی تبلیغات این شهر، تا دور هم جمع بشن، گپ و گفت دوستانه‌شون رو داشته باشن، از مسایل کاری‌شون بگن، تو مناسبت‌های خاص جشن بگیرن و خوش بگذرونن، یا کار کنن و خلاقیت‌شون رو شکوفا کنن و گاهی حتی بحث و مناظره راه بندازن. و برای راه انداختن همچین پاتوقی، چه مجموعه‌ای بهتر از قدیمی‌ترین آژانس تبلیغاتی تهران: «سیته، ۱۳۴۸».
کافه تبلیغات جزو اون دسته از کافه‌هاییه که بر پایه ی ایده یا به اصطلاح «کانسپت» خاصی شکل می‌گیرن و دنبال مخاطب خاص خودشون هستن. در واقع، این کافه‌ها به هوای جذب اون افراد و برای اون افراد به وجود می‌آن:
کافه‌ای برای اهالی سینما
کافه‌ای برای کتاب خون‌ها
کافه‌ای برای علاقه‌مندای بازی و سرگرمی
کافه‌ای برای فلسفه بازها
کافه‌ای برای…

البته، تجربه نشون داده که این کافه‌ها، اگه کارشون رو درست انجام بدن، علاوه بر جذب مخاطب‌های مورد نظرشون، میزان قابل توجهی از کافه‌روهای عادی رو هم جذب خودشون می‌کنن. آخه مردم همیشه کافه‌ی ویژه رو به کافه‌ی عادی ترجیح می‌دن.
پس شاید بشه گفت کافه تبلیغات:
کافه‌ای برای تبلیغاتچی‌ها، کافه‌ای برای ایده‌پردازها، کپی رایترها و تیم‌های خلاقیت، کافه‌ای برای طراح‌ها، گرافیست‌ها، کافه‌ای برای دیجیتال کارها، کافه‌‌ای برای فری‌لنسرها، کافه‌ای برای رسانه‌دارها، کافه‌ای برای هنرمندان، هنردوستان، کافه‌ای برای مزه‌کردن طعم‌های دوست‌داشتنی و نوشیدن قهوه‌های خوش طعم، کافه‌ای برای آن‌هایی که دنبال یه فضای دلچسب و راحتن، کافه‌ای برای شما. منتظر دیدارتونیم.

یه فنجون قهوه، یه کافه تبلیغ